Јавен обвинител признал дека глумел во порнич (Видео)


Јавниот обвинител на Кортланд во САД, адвокатот Mark Suben признал дека во 1970 глумел во порно филм, откако претходно нeгираше.Тој е во обвинителството од 2008.

,, Точно е, пред 40 години снимав порно филм во Њујорк. Сакав да бидам актер глумев и со сапуници, реклами и во порно филмови,, изјавил обвинителот.

Се извинил за своите постапки кои ги нарекол ,,лоша проценка и младост лудост,, но вели се кае што првично лажел и негирал и подготвен е да даде оставка. Колегите го бранат дека било пред 40 години, не било недозволиво тогаш, не студирал право се уште и не бил женет, а бил млад,, велат колегите. На прашањето зошто лажел тој одговорил дека му било срам за семејството, колегите и целиот народ, тоа не е период од мојот живот на кои сум горд,, изјавил.

Тој под името Gus Thomas се појавува во порно филмовите “Lecher”, “The Love Witch.” А под името Mark Suben се појавува во непорнографскиот филм од 1976 “Angels.”

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1