Умре свекрвата на Цеца


Славка Јосифовиќ, мајка на Жељко Ражнатовиќ Аркан починала завчера во Белград. Како што пренесува српски Ало таа ќе биде погребана во семејната гробница во која почива и нејзиниот син Аркан.

Во истата гробница е погребана и сестрата на Аркан, Мима која почина пред неколку години.

Погребот ќе се одржи во сабота, зошто оваа вест ја затекнала пејачката Цеца, сопруга на Аркан на турнеја во Австралија. Цеца побарала да почекаат додека се врати да присуствува на погребот на својата свекрва.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1