Упаднал кај јавниот обвинител од Гостивар и му се заканил дека ќе го убие


Во текот на вчерашниот ден околу 11:00 часот во Гостивар во просториите на ОЈО кај вработениот А.Л.(61) од Гостивар, ненајавено влегол Ш.М. од с.Равен, гостиварско и на вработените им упатил закани по живот.

policija

Додека на јавниот обвинител му се обратил со зборовите „Тебе ќе те чекам во кај с.Здуње и ќе те пукам“. Потоа излегол надвор и почнал да чука по прозорците од канцеларијата на обвинителот и заминал во непознат правец.

За време на настанот биле присутни повеќе службени лица вработени во ОЈО Гостивар.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1