Сурово заклано 14-годишно момче во детски парк


Во Улјановск во Русија сурово е заклано 14-годишно момче, објави “Интерфакс” повикувајќи се на изјава на раководителот на регионалната единица на истражниот комитет на Русија Александар Сорокин.moskva-par-ubistva-bezdomnici-03

“Телото на момчето од деветиот клас во Улјановск е пронајдено со убодни рани од нож во детскиот парк” Матросов “. Според првичните податоци момчето пристигнало таму, бидејќи имало средба со свои врсници”, вели Сорокин.

Според локалните медиуми тинејџерот бил прекриен со локва крв, кога случајни минувачи го пронашле беживотното тело. Итната медицинска помош пристигнала на местото на трагедијата, но не успеала да го спаси момчето. Тоа починало од огромно крварење.

Се прецизира дека на телото на детето имало не само траги од удари со нож, туку и тоа дека жртвата била претепана со метални шипки.

Има осомничен за грозоморното убиство. Тоа е 15-годишно момче од истото училиште. Пред неколку дена двајцата имале спор и одлучиле кој е кој да да разјаснат во паркот. По осомничениот во моментов се трага.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1