Е ова е кум: Роналдо како поклон за свадба им донесе ОСТРОВ ВО ГРЦИЈА


Кристијано Роналдо е кум на венчавката на најмоќниот менаџер во фудбалот, Хорхе Мендеш кој се жени со својата долгогодишна партнерка Сандра Барбоса.ronaldo

Според медиумите во Португалија, Роналдо на брачниот пар како поклон им купил остров во Грција за кој платил сума од 50 милиони евра.

Црквената церемонија е закажано во Порто, во црквата Жао Батиста, а приемот во просториите на фондацијата Серевалес, во еден од најпрестижните музеи во Португалија.

На свадбата се поканети над 300 гости, од кои најмногу се фудбалери и луѓе од светот на фудбалот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1