Уште двајца Македонци вратени од грчката граница


granica guzva bogorodicaПо случајот со враќањето на Ѓорѓија Атанасовски од македонско-грчката граница, минатата недела уште на најмалку двајца македонски државјани не им било дозволено да влезат во Грција и покрај уредните документи кои ги поседувале, пренесува МИА

На нивните прашања зошто не им се дозволува влез во Грција, како што пренесува Нетпрес, грчките гранични служби им рекле дека се внесени во регистарот на непожелни лица во Грција и оти на граничните службеници така им било соопштено од Атина каде се води регистарот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1