Уште двајца полицајци загинале во експлозија на бомба – официјална потврда сеуште нема


Неофицијално, уште двајца полицајци загинале во утринските борби во Куманово, наводно во експолозија на бомба. Иако лекарите од кумановската болница се уште не ја потврдуваат информацијата, во Куманово од рано наутро говорат за смртта на полицајците од извори во Ургентниот центар, пренесува Куманово њуз.

Истата информација ја пренесоа и Канал 5 и Сител исто така потенцирајќи дека нема официјална потврда за ова.

Screenshot_150

Иако повеќе од час и половина не се слушаат истрели од Дива населба, се шпекулира дека полицајците загинале во улични борби со терористите.

Идентитетот на шестмината загинати полицајци е познат, додека за новите загинати полицајци не се знае кои се и од каде доаѓаат.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1