Уште еден случај – Бактеријата МРСА се шири помеѓу деца во градинка во Кисела Вода


Бактеријата МРСА се шири помеѓу дечињата во клонот Кокиче од градинката Весели цветови.Загрижена мајка денеска алармираше дека покра претходните два случаи за кои информираше Слободен печат се бројот се зголемил за уште едно дете, објавува Сител.мк

Мајката обвинува дека Управата на градинката наместо да повика служба за дезинфекција, тие одлучиле сами да дезинфицираат, и тоа додека децата се присутни во просториите.

Од градинката велат дека до нив не е пристигната информација нов случај на МРСА.

Повеќе на СИТЕЛ.МК

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1