Уште една недела до крајниот рок за откуп на дворовите


Уште една недела до истекот на рокот за откуп на дворовите. После 15ти овој месец барањата веќе нема да се примаат, а рокот за поднесување нема да се продолжува.

stan pari kukja

Министерот за финансии Ставрески ги повика граѓаните кои не ја искористиле можноста да не чекаат и да поднесат барања до подрачните единици на Управата за имотно правни работи, по исклучително поволна цена од евро за метар квадратен.

Од почетокот на процесот досега вкупно се поднесени 250.000 барања, а решени се три четвртини од нив,  што според надлежните значи дека проектот е  успешен.

Оние физички и правни лица кои нема да поднесат барање до 15 декември ќе плаќаат кирија за државното земјиште кое го користат.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1