Уште едно детенце ја напушти Клиниката за детски болести по 9 месечна хемотерапија


Уште едно детенце ја напушти Клиниката за детски болести, оваа вест ја соопшти министерот за здравство Венко Филипче на својот фејсбук профил.

„Јас сум здрав и сакам дома! Вака извика петгодишниот Сухејб кој после 9 месеци хемотерапија си заминува од Клиниката за детски болести. За овој херој денес аплаудиравме со директорката Аспазија Софијанова и целиот тим.“ напиша на Фејсбук министерот за здравство Венко Филипче.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1