Уште едно момче македонче со одличен талент – 17 год Мартин растура на гитара


martinДо сега се среќававме со одлична македонска музика. Секојдневно се продуцираат нови и добри песни.

Но овој пат, ќе ви го презентираме младиот Стефан кој е од Неготино, има 17 години и веќе продуцира своја музика.

-Наклонет е кон електронската музика, свири гитара и успеа да направи одличен спој во неговата песна.

Освен гитарата совршено спојува и тапани и пиано кои се компонирани од Мартин Андов.

Слушнете ја оваа негова песна

martin2Веќе објави нова и негова втора по ред електро песна.

Музиката и аранжманот се негови, вокалот во соработка и е слободно употребен од американката Farisha Music која има одличен глас.

Мартин навистина се погрижу музиката да звучи перфектно, да не должиме ви оставаме да слушнете, коментирајте, споделувајте, дајте му поддршка на младиот Стефан.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1