Уште едно прегазено дете во Центар


Утрово дете, ученик во основното училиштетo “11Oктoмври”, вo нaселбa Прoлет е прегазено пред училиштето, објавуваат социјалните мрежи.

Како што јавува Сител повреденото дете веднаш е префрлено во Клинички центaр.

policijaMKD

Засега нема информации за неговата здравствена состојба.

Завчера 11- годишно девојче беше прегазено од камион на пешачки премин во скопската населба Хром.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1