Условни казни за деветмината обвинети за насилство во Собранието


Условна казна добија денеска деветмината обвинети за насилството во Собранието на 27 април.

На сите обвинети им беше изречена условна казна од шест месеци доколку не го повторат делото во рок од една ипол година, само на еден од обвинетите му беше изречена условна казна од 1,6 години доколку во рок од пет години не направи ново кривично дело.

Судот исто така го укина притворот на обвининетите на кои претходно им беше изречена таква мерка.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1