Утре на Плоштадот ќе се собира хуманитарна помош за соседите


poplaviВо недела во 12 часот, група граѓани на плоштадот Македонија во Скопје организира хуманитарно собирање на облека и постелнина, вода, млеко во прав, пелени, и по тој повод ги замолуваат сите оние кои се во можност да дојдат и да помогнат колку можат.

Македонските граѓани можат да се вклучат во донација за поплавените во БиХ и Србија.

Во меѓувреме граѓаните најлесно можат да донираат овде.

Има повеќе начини да се помогне, за повеќе информации овде.

10355701_10202180770147454_8207323920469844550_o

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1