Утрово два нови земјотреса во Охрид


Во текот на изминатата ноќ во охридскиот регион регистрирани се два земјотреси со послаб интензитет.

Првиот бил во 1.41 часот со магнитида од 3.1 сгтепен по Рихтер, а вториот во 4.02 часот со јачина од 2.8 степени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1