УЖАС: Еве што се случи со девојчето од сликата која скрши милиони срца!


Фотографијата со малата Сиријка која здогледувајќи го фотоапаратот ги подигна рацете во знак на предавање, погоди милион луѓе. Но, ужасот за девојчето продолжува бидејќи Идлиб падна во рацете на Ал Каеда по четири дена борба.

Инаку, четиригодишната Ади Худеа во бомбардирањето на Хаме го изгубила својот татко, па со својата мајка и брат завршиле во камп за бегалци на турско – сириската граница.devojce ocinja se predava
Но, пред две недели, се пресилеле на југ, кон градот Идлиб. За жал, во текот на викендот градот падна во рацете на бруталниот сириски огранок на Ал Каеда, пренесува dailymail.co.uk
Тоа значи дека девојчето и нејзиното семејство повторно се во опасност да станат жртви на војната помеѓу режимот и бунтовниците, а во која се убиени 220.000 луѓе од 2011 година до денес.
Од убиените 10.000 се само деца.
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1