Ужас за млада мајка – И го фрлиле мртвото бебе во отпад


Родители од Хрватска, чие бебе пред една година се роди мртво, сега ја тужат болницата за претрпена душевна болка, затоа што без да знаат, докторите нивното бебе го фрлиле во отпад.hrvatska bolnica

Во тужбата влегува исто така и можната грешка на докторите за смртниот исход.

Мајката се уште се опорава од шокот поради големата загуба на своето бебе, но за среќа сега таа повторно е бремена.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1