Ужасната тајна на САД: За две години мистериозно починале 74 работници во НАСА


Во изминатите две години НАСА изгубила вкупно 74 вработени, а на никој не му било јасно што е причината за тоа. Нивните најдобри научници починале на мистериозен начин, а голема загуба е тоа што станува збор за луѓе со квалитетни биографии.

Алберто Бехар е научникот кој работел во НАСА и за жал починал од мистериозна смрт кога со авионот со кој управувал се срушил на улиците на Лос Анџелес. Тој бил главниот и одговорен човек за откривање  на вода на Марс, а покрај тоа се занимавал со воздухопловство.55a21aaf-2818-4134-82c5-0c290a0a0a64-avionska-nesreca-620x350-718x446

Несреќата се случила од непознати причини. Авионот наеднаш почнал да ја губи висината а притоа временските услови биле идеални за слетување.

Овој трагичен настан е еден од 74-те сомнителни случаи кои се случиле во последните две години.

Џоеп Ланџ бил водечки истражувач за СИДА и поранешен претседател на Меѓународното здружение за СИДА кој загинал во авионската несреќа на малезискиот авион МХ 17.

Мелиса Кетунути (35) била докторка специјализирана за рак, а починала откако останала заглавена во подрумот на својот дом во Филаделфија.

Можеби една од најбизарните несреќи е онаа во која загинал инжинерот по електротехника Шејн Труман (31) кој бил пронајден мртов во Сингапур. Таму бил на деловен пат бидејќи работел со Кинезите на машина за воена одбрана. Непосредно пред смртта на своето семејство му  рекол дека се бори за подобар живот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1