Ванчо Каргов не е повеќе директор на Царина


vanco-kargov-17Ванчо Каргов не е повеќе директор на Царинската управа. Тој е назначен за претседател на новоформираниот Инспекциски совет.

Каргов самиот поднел докменти на огласот, односно промената на работното место доаѓа по негово барање.

Како што јави Алфа, на негово место директор на царина е назначена Наташа Радевска Крстевска, која досега работеше како шеф на второстепената комисија за предмети по жалба на УЈП при Министерството за финансии.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1