Вардар исфрли женски леш


Во атарот на с.Трубарево на  м.в„Вртљаци“, на јужниот брег од реката Вардар, И.Р.(1973) од с.Трубарево, приметил женски леш.

vardar

Вчера за настанот известен е јавниот обвинител, кој не излезе на местото на настанот, а увидот го препушти на увидната екипа при СВР-Скопје.

По наредба на ЈО, телото е предадено во Институтот за судска медицина и криминалистика за обдукција.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1