Вечерва почина добро познатиот југословенски спикер и новинар


Еден од најпознатите српски и југословенски спикери и новинари, Миодраг Здравковиќ, почина на 90-годишна возраст.
Роден е 1927. година, завршил студии во Белград. Долги години работеше на телевизија, читапе вести, а стана познат како спикерот кој ја соопшти веста за смртта на Тито.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1