Еве какво време не очекува овој викенд


Времето утре во Македонија во раните утрински часови значително облачно со слаб локален дожд, а во текот на денот ќе биде сончево и топло со умерена облачност. Ќе дува умерен јужен ветер, кој во јужните делови повремено ќе се засилува.

Температурата ќе се движи од 19 до 29 степени.

Во Скопје ќе биде сончево и топло со умерена облачност. Ќе дува умерен јужен ветер.

Температурата ќе достигне до 28 степени

Најтопло ќе биде во сабота, кога на повеќе места дневната температура ќе надмине 30 степени, а ќе дува и засилен западен ветер. Во почетокот на наредната недела ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, особено во вторник. Ќе дува и умерен северен ветер што ќе предизвика опаѓање на дневната температура.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1