Вечерва убиен навивач на Црвена Ѕвезда


Убиен навивач на Црвена Ѕвезда во Бар, Црна Гора. Како што јавува РТС, по завршувањето на кошаркарскиот натпревар меѓу Морнар и Црвена Ѕвезда убиен е Иван Лабан од Муринubistvo-3-640x366

До пукањето дошло кога непознато лице, 10 минути по завршувањето на натпреварот отворило оган пред салата и го убило Лабан.

Ова е втор навивач на Црвена Ѕвезда кој е убиен за кратко време на кошаркарски натпревар.

Претходно, во Турција беше убиен уште еден навивач на црвено – белите од Белград по дуелот со Галатасарај во Истанбул.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1