Верижни судири близу Белград, формирани колони долги 15 километри


Два верижни судири се случиле на делницата од Ибарската магистрала во близина на Белград.

Како што јавуваат српските медиуми, сообраќајот во овој дел е отежнат и се одвива забавено, а формирани се колони долги 15 километри во двата правци.

Поради снегот значително е забавен сообраќајот и за обиколницата околи Белград, како и на Ибарската магистрала, јавува Авто-мото сојузот на Србија.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1