Верушевски доби 42.000 евра како отштета за „Пуч“


Зоран Верушевски, поранешниот разузнувач и актуелен советник за безбедност на премиерот Зоран Заев доби отштета од над 2, 5 милиони денари за „Пуч“.

Верушевски не се појави во Судницата за пресудата со која доби 42.000 евра како отштета за „Пуч“.

За потсетување, тој беше притворен веднаш по бомбите, со обвинувања за неовластено поседување на службениот пиштол, а потоа и за велепредавство и шпиунажа.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1