Верверичка случајно ја пикнала главата во маска – извадила цел град од памет


Една верверичка во градот Ферхам на југот на Англија ги извади од памет жителите кои паничпно викале полиција тврдејќи дека виделе зомби, ѓавол, дух, неиндетификувано крволочно животно.

Верверичката најверојатно пикајќи ја главата во нечиј двор на себе ја закачила маската за ноќ на вештерките.Оние кој во тој момент виделе како главата закачена во дворот има тело и се врти лево десно се извадиле од памет.

Жителите дури и го сликале ,,нештото,, па сликите се појавија во весникот Сан. На крајот некој препознал за што се работи и ја фотографирал верверичката како си ја тресе главата во обид да се ослободи од маската. на крајот успеала.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1