Ви кочат компјутерот, хромот, интернетот – еве решение


Доколку користите за прелистувач Chrome, ова морате да го имате.

Ако користите „Гугл хром“ и отворате повеќе прозорци, од различни интернет страни, тогаш сигурно сте искусиле проблем со активирање на програми на вашиот компјутер.

За среќа, постои решение.

The Great Suspender е многу добар додаток (експанзија) за „Хром“, која овозможува подобра работа со меморијата, табовите кои се користат некое време и овозможува вашиот прелистувач да се подигне.spor kompjuter

Овој додаток е сам по себе многу едноставен ( не зафаќа премногу простор, не прави податоци во позадината), лесно се активира и ви овозможува самите да изберете кога некои од табовите ќе ги затворите, т.н. успиете. Податоците од нив кои се заспани ќе ги активирате кога повторно ќе се вклучите на тој таб, така што од него ништо нема да биде изгубено, па ќе продолжите онаму каде што застанавте.

Верзијата The Great Suspender 6.18 нуди многу корекции и лесно активирање на додатокот. Еден од коментарите на корисниците кои што го користат овој додаток е „ Каде беше ова, сиот мој живот“, што доволно говори за самата екстензија. Вкупната оценка која ја има  The Great Suspender во моментов е 4.5 од 5, на основа на 760 гласови.

Ги чекаме и вашите коментари.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1