ВИДЕО(18+): Момци, научете како да издржите до 11 пати подолго во кревет


Доколку не сте задоволни со вашата издржливост во сексот, не дозволувајте тоа да ви ja наруши самодовербата. Англиски научник го има вистинското решение за вас!

seks-podmladuje-seks-podmladivanje-1348529643-212042Британскиот лекар Енди Замар решил да им помогне на мажите, откако прочитал дека дури две третини сакаат нивниот сексуален однос да трае подолго. Тој го смислил “Prolong Climax Control” програмот за одложување на машкиот сексуален климакс, кој ќе има официјален медицински сертификат.
Се работи за мала направа која работи како вибратор, со која се добива план на внимателно осмислени вежби и лубрикант кој има анестетичко дејство. Се работи за тоа дека е неопходно мажите да научат како да ја намалат преголемата осетливост на главичката на пенисот.
Овој принцип работи спротивно од мастурбацијата, чиј цел е што побрзо да се стигне до климакс, тука клучно е да се стигне до врвот. Со клик на копчето ‘старт’ мажот треба да почне да го стимулира својот пенис со апаратчето, а пред климаксот треба да биде доволно присебен и да притисне ‘стоп’. Целиот процес се повторува уште два пати, се додека може да се воздржи од ејакулација.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1