Слатка Југоносталгија – ова беа чоколади на една генерација (Фото/Видео)


Си беше едно време кога децата немаа голем изгор на чоколади, бомбони и сокови. На прсти се броеа видовите – а сепак беа толку слатки што и сега доаѓа пена на уста кога ќе се потсетат како јаделе еуротабла 🙂

413353_eurocrem1612013fejs_ff 413365_tutifruti1612013fejs_ff 413359_runolist1612013fejs_ff

Pipi, Jupi i Nara

Njam Njam

Fla-Vor-Aid

413354_flavoraid1612013fejs_ff

Pekabela i Ledolina

Сладолед во фудбалски топчиња

413356_loptica1612013fejs_f

Tin i Tina/Casino

413362_tinitina1612013fejs_ff 413352_casino1612013fejs_ff

Bazooka/Dubble Bubble

413351_bazooka1612013fejs_ff

Softy i Efekta

413361_softy1612013fejs_f

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1