ВИДЕО: 9-годишно девојче на тренинг си го уби инструкторот


Чарлс Вака, воен ветеран од САД, почина во понеделникот откако девојче кое го учел да пука несакајќи му нанело смртоносни прострелни рани.

shootinguziДеветгодишното девојче учело да пука со узи, а Чарлс бил нејзин личен тренер. Откако еднаш пукнала со узито, тренерот и рекол да се префрли на рафално пукање. Потоа девојчето поради повратниот удар од силата на оружјето го свртела истото кон тренерот.

Вака бил префрлен во болница, каде што и починал. Девојчето, чие идентитет не е откриен, било на одмор со родителите, па го посетиле стрелиштето Bullets and Burgers. Таму стрелањето е легално, па поради тоа нема да се покренат никакви обвиненија.

Погледнете го видеото, на кое не е прикажан моментот на убиството, поради фактот дека истото било премногу вознемирувачко и крваво.

Share Button
MK News

Автор инфо

Post InformationComments: 0 Comments

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1