ВИДЕО: Ако умрам на Марс… – порака од тројца доброволци кои ќе одат на Марс


„Ако умрам на Марс“ е Мини-документарец за тројца од волонтерите што се пријавиле за Mars One програмата.dieon mars

Тие ќе бидат првата тура луѓе на црвената планета, за што многумина велат дека е вистинска самоубиствена мисија.

Погледнете го документарецот.

Дали и вие би се пријавиле за ваква необична мисија?

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1