Ја стегнало срце – Добила казна од 32.000 евра за паркинг


Една Италијанка од местото Аргиренто на Сицилија завршила во болница откако примила парична казна за паркирање од неверојатни 32.530 евра.

Жената навистина непрописно паркирала во 2008 година, но по грешка на полицијата испаднало дека таа погрешно паркирала во 208 година пред нашата ера.policija soobrakjajna kontrola 2 mk

На врата и дошле полицајците со објаснување дека казната е толкава бидејќи каматата за 2000 години е огромна.

Откако се онесвестила, итно ја однеле во болница каде што лекарите утврдиле дека на жената нагло и паднал притисокот поради шок.

По овој немил настан, полицијата ја поправила грешката и жената добила „нормална“ казна за погрешно паркирање.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1