Видео: Алпинист 2 дена висел на ивица на карпа – спасен е


 

Алпинистот Лоренс Бишоп (64) преживеал два дена на ивица од провалија во националниот парк Сиера Форест во Калифорнија. Алпинистот висел на 3000 метри висинa.

На планинарење отишол со пријателите но се идвоил од групата. Се лизнал и удрил со главата и се онесвестил.

,, кога се разбудив бев на ивицата, без вода и без храна. Паднав во очај, дури и халуцинирав. Напишав и проштално писмо до мојата жена и ќерките. Мислев дека ќе умрам,, изјавил Лоренс за еј-би-си.

Не смеел да се помрдне, морало да седи мирен па макар и да умре така, бидејќи секој погрешен чекор би го одвел во сигурна смрт.

Откако пријателите виделе дека го нема, пријавиле. На спасувачите им требале 52 часа за да го пронајдат.

video platform video management video solutions video player

Tags: , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1