ВИДЕО: Еуфорија во центарот на Скопје за победата на Македонија


Со свирежи, развеани македонски знамиња и пароли се слави победата на Македонија во дуелот против Италија. Низ улиците на Скопје речиси веднаш откако заврши натпреварот, скопјани излегоа со автомобилите за да го прослават пласманот на Македонија во финалето на Светското првенство.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1