Видео/Фото: Оваа чкрабаница е потписот на новиот министер за финансии и ќе биде на доларите


JackLew-489x500

Американскиот претседател Барак Обама го именуваше денеска шефот на кабинетот Џек Лју за прв човек на трезорот.

Сенатот што е можно поскоро ќе ја потврди кандидатурата на 57-годишниот Лју.

Во меѓувреме медиумите се шегуваат на сметка на неговиот потпис кои наликува на шкрабаница. Велат дека и 2 годишно дете ќе може да го фалсификува овој потпис.

На сметка на потписот се пошегува и Обама велејќи дека кога го видел за малку ќе се пишманел за номинирањето, но Џек му ветил дека ќе го промени.

Еве што изјавил Обама за потписот а и како изгледа оваа чкрабаница на документи.

734248_559515804075797_2013349327_n

dolar potpis

185624_10151159076740667_843957300_n

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1