Видео: Изрешетан автобусот на фудбалерите на Фенербахче – крв на сите страни


Автобусот во кој се превезувале фудбалерите на Фенербахче бил цел на напад со огнено оружје.

Според првичните информации има повредени, а турските медиуми пренесуваат дека цел на нападот бил возачот на авотбусот. Возачот бил ранет и е пренесен во болницата во Трабзон.fenerbahce-foto-printskrin-1428181969-634515

Полицијата врши увид на местото на настанот, а досега никој не е уапсен.

Инаку, Фебербахче славеше кај Ризеспор со 5 – 1.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1