Видео: Јапонци ја пејат песната „Стани моме да заиграш“


japonci stani momeМакедонската народна песна „Стани моме да заиграш“ на Јутјуб се појави во јапонски аранжман

Инаку, овие Јапонци немале никакви допирни точки со Балканот, па за затоа е интересно како ја изведуваат познатата народна песна.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1