Видео: Како да пресечеш стаклено шише со конец и оцет


 

Старото стаклено шише може да ви послужи и како декорација во домот, но како да се пресече? Според ова видео – многу лесно

Доколку се одлучите да го пробате овој трик ацетонот држете го подалеку од извор на топлина и работете го ова над лавабото.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1