ВИДЕО: Како изгледа Расадник по големиот пожар?


Голем пожар вчера ги вознемири граѓаните од општина Кисела Вода. Пламени јазици го зафатија Расадник.

На терен веднаш излегоа неколку возила на противпожарната служба, кои успеаја да го изгасат пожарот.rrasadniiiik

Зафатена е површина од околу 200 на 100 метри. За среќа пожарот не зафати станбени објекти.

Како тоа изгледаше, погледнете од снимката од дрон. Видеото е снимено од FluSky за КУРИР.МК

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1