Видео: Како звучел Ајнштајн


ajnstajnОва се оргинални снимки од генијалецот Алберт Ајнштајн и неговиот глас.

Снимките се од 1930 па се до 1950 и на нив зборува за евреите, за Ганди, за животот по војната.

На следниот линк ги има сите снимки ЛИНК

За аудио снимка со подобар квалитет на следниот ЛИНК 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1