Видео/Фото: Тврдат дека нашле суштество со глава од жена – тело на змија


1Во Малезија тврдат дека пронашле суштество кое има глава на жена со коса и тело на змија.

Според верувањата на Абориџините, ова суштество е родено двополно и тие веруваат дека се уште постојат живи примероци од овој вид. Ова суштество во митологијата се нарекувачо ,,горгон,,

Веднаш се појавија и информации дека фотографиите и видеото се лажирани во обид да се привлечат туристи. Сепак снимките се ,,одвратни,, погледнете и самите.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1