Видео: 3 год дете болно од рак имало желба да ги стисне сите копчиња во лифтот


PCY_PCY_EMPIRESTATE3 год дете болно од рак имало желба да ги стисне сите копчиња во лифтот.

Детенцето Aлен сакало да ги стисне буквално сите копчиња и да ги брои катовите се до врвот. Му ја исполниле желбата. Го одвеле во највисоката зграда во градот. таму биле сите негови другарчиња како и омилениот цртан лик ,,Сунѓерот Боб,,. Со балони и аплауз го внесоа во лифтот со многуу копчиња.

Погледнете го видеото.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1