ВИДЕО: Камерите снимиле стравичен пад на авион – пилотот се обидувал 3 пати да го приземји, но залудно


Мал авион се срушил за време на полетувањето во Сао Паоло, при што загинал пилотот Антониот Траверси, а 6 патници се повредени.https://youtu.be/ySlQrXm5Rbw

Падот на авионот го снмила камерата која ја снима пистата на аеродромот.

Пожарникарите успеале да го извлечат телото на пилотот и на уште 6 повредени. Бразилските власти ја испитуваат причината за несреќата.

Авионот се срушил по третиот обид на пилотот да го приземји. Траверси имал 18 години искуство и повеќе од 5.000 часа лет. После падот останал заглавен во леталото и му немало спас.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1