Видео: Кочани под вода по силното невреме


kocani-8-1Вчера градот Кочани беше зафатен од силно невреме проследено со силен дожд, ветер и град.

По невремето, улиците и повеќе продавници во центарот на градот биле поплавени.

Видео – Денешен

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1