Видео кое ќе ве натера да размислите за животот


Оваа видео снимка прикажува што би се случило кога би можеле да го запреме времето една секунда пред сообраќајна несреќа и судир со друг автомобил.

mobilen-poraka500Секоја година во сообраќајни несреќи умираат голем број луѓе, а некои од нив страдаат токму поради невниманието на возачот.

Според истражувањата, разговор на телефон за време на возење го зголемува ризикот на несреќа за четири, додека пишувањето и читањето на СМС пораки за 8 пати.

Вреди да погледнете и да размислите…колку вреди животот?

Kurir.mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1