ВИДЕО: Кран падна над автомобили во Менхетен, има жртви


Едно лице го загуби животот а тројца се потешко повредени откако кран падна врз автомобили во Менхетен.kran

-Чувството беше како да падна бомба. Беше лудо, неверојатно, изјавил сведок за Си Би Ес Њујорк.

Кранот бил со висина од околу 18 метри, а жртвата според очевидците бил работник за одржување на хигиена.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1