Ново шокантно видео од последните мигови од животот на Моамер Гадафи


Би-Би-Си објави репортажа под наслов „Лов на златниот пиштол на Гадафи“ во кој се прикажани последните моменти од животот на соборениот либиски лидер Моамер Гадафи.gadafijev-rezim-se-ljulja-muamer-el-gadafi-protesti-u-libiji-1338819328-71308

На снимката се гледа претепаниот Гадафи меѓу група борци од либиската опозиција. Ова е најдобра снимка од неговите последни моменти. Исто така на снимката е прикажан златниот пиштол кој го држи еден млад човек, а Гадафи од овој пиштол никогаш не се двоел.

Во четиринаесетминутната репортажа се зборува за тоталниот распад на Либија и за анархијата која завладеала. Голем дел од територијата, меѓу кои и родниот град на Гадафи во кој беше и убиен, е под контрола на Исламската држава.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1