ВИДЕО: Лекар спасил бебе, а 30 години подоцна тоа бебе го спасило него


Кога Крис Троки се родил пред 30 години имал помалку од 1,5 килограми. Ова бебе го примил педијатарот Мајкл Шенон и успеал да му го спаси животот на бебето кое израснало во здрав маж.Screenshot_77

Крис не ни помислувал дека некогаш ќе може да му се заблагодари и да му ја врати услугата на човекот кој му го спасил животот, но и тоа се случило.

Пред четири години, др. Шенон доживеал сообраќајка и се нашол заробен во автомобилот под камион кој се запалил.

Крис, инспириран од човекот кој му го спасил животот, станал болничар на Итна помош.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1