ВИДЕО: ЛЕТАЛЕ КРОВОВИ И АВТОМОБИЛИ: Вознемирувачки снимки од торнадото во Америка


Најмалку 11 луѓе загинале  во торнадото кое ја погодило областа околу Далас и нанело големи материјални штети во американската држава Тексас.tornado amerika

Во налетот на торнадото летале кровови од куќи, превртени возила и искорнати дрвја има на сите страни, а многу домови останале без струја.

Оштетени се вкупно 600 куќи, во тоа подрачје, изјавиле од локалната полиција.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1