(ВИДЕО) Македонска државјанка во Сирија, бара да се врати дома


Албанската телевизија А2 престојуваше во кампот Ал Хол во Сирија, на границата на Ирак, каде живеат илјадници жени и деца на борци кои го поддржувале и се уште го поддржуваат ИСИС.

Новинарската екипа наиде и на една жена со потекло од Северна Македонија, која апелира до властите во Скопје да ѝ помогнат да се врати дома.

Во продолжение е превод од разговорот на новинарот на ТВ А2 со Ревајет Шахини, државјанка на С. Македонија.

Повеќе на „360 Степени“ на следниот линк.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1